spacer
spacer search

Zervynos
Užsisakykite malonumą sielai ir kūnui!

Search
spacer
header
Meniu
Titulinis/Naujienos
Apie Zervynas
 
Titulinis/Naujienos arrow Apie Zervynas arrow PAREIŠKIMAS

PAREIŠKIMAS Spausdinti El. paštas

Valentas Svirnelis

Esu ilgametis stebėtojas iir liūdininkas  50 metų Dzūkijos krašto būtent Zervynų upių, žemės ir miškų raidos. Žemė, miškai ir upės žavėjo savo grožiu ir nustabumu, tada kada gamta turėjo bendra kalba su žmogum. Gamta teikė turtus, ogi žmogus protingai jais naudojos. Bet va atėj valdžia Tarybų, kam jinai tiko ar netiko, bet Miškų ūkiams, tai kap merga priek šono tiko. Ką tik sumislijo,viskas gerai, o kas negalima tai dar geriau. Ir prasidėjo rezervatų manija, nors principas ir nuostata buvo viena. Atimt laukus, sunaikint pievas, ir užsodint visur pušis, kaip perspektyviausį medį pramonės reikmėms, tiktais ne parkams. Bet rezultatas, jau senai akivaizdus, nei vilnų,nei skūros.

Tai mano pareiškimo motyvas būtų toks, jeigu miškų pramonės, mintis nepasitvirtino, visi miškai tik menkaverčiai, išnyko fauna, flora ir kita gamtos grožybė.Tai gal jau laikas veidu atsigrežt pamatyt, kas sunaikinta ir išnyko. Pradėkim dirbti su gamta kartu, ji mums diktuoja, kur ilsėtis ,o kur dirbt.Šaltiniai, akys apleisti, ar šito jie mūs prašė. Šermukšniai, lazdynai ir uogynai išnyko, net pasodinti pušynai nuskurdo, žvėriukui nėr kur apsistot, nes tektų misti, tik konkorėžiais.
Gražintas mūsų šeimai miško plotas, prie pat Zervynų kaimo, prieš 50 metų pušelėm užsodintas, ir jau dabar jis turi statusą, kad yra menkavertis, bet jo iškirsti nevalia, išretint arba išvalyt ,,nelzia‘‘.
Taigi prašau ir reikalauju, kad mums gražintam miško plote, būtų leista upės, miškų ir pievų laisvė, ir bus įrodyta, kad žmogaus ir gamtos darna yra gyvenimo vienybė, kad tiek yra gražus žmogus, an kiek yra aplinkui supanti gamta, kuria ir jis sukūrė. Todėl tą mišką kuris įveistas prieš 50 metų ir yra menkavertis, prašau leist pertvarkyt, kaip buvo, kad vėl galėtų, džiaugtis čia žmogus, kad vėl sugrįžtų kalnų gėlės.
 
spacer

 
spacer